Close

18 lutego 2022

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM – 2022

22 lutego 2022 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.

W związku z tym Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze uczestniczy w przedsięwzięciu pod nazwą TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, które odbędzie się w dniach 21 – 25 lutego 2022 r. W organizację przedsięwzięcia włączyli się również prokuratorzy, sędziowie, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci. 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa tych poszkodowanych. Wiąże się także z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. 

Ministerstwo Sprawiedliwości stale monitoruje sytuację osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmuje działania na rzecz poprawy ich położenia. Organizatorzy tygodnia pomocy chcą umożliwić osobom pokrzywdzonym znalezienie profesjonalnego i adekwatnego wsparcia, a w rezultacie – zmianę sytuacji życiowej.

Poniżej zamieszczamy dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów radców prawnych i aplikantów radcowskich – członków OIRP w Zielonej Górze, którzy udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym.

Wsparcie będzie również oferowane przez placówki działające w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. 

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tej formy pomocy, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania, bezpośrednio na podane numery telefonów

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status