Close

18 lutego 2022

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM – 2022

22 lutego 2022 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.

W związku z tym Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze uczestniczy w przedsięwzięciu pod nazwą TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, które odbędzie się w dniach 21 – 25 lutego 2022 r. W organizację przedsięwzięcia włączyli się również prokuratorzy, sędziowie, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci. 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa tych poszkodowanych. Wiąże się także z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. 

Ministerstwo Sprawiedliwości stale monitoruje sytuację osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmuje działania na rzecz poprawy ich położenia. Organizatorzy tygodnia pomocy chcą umożliwić osobom pokrzywdzonym znalezienie profesjonalnego i adekwatnego wsparcia, a w rezultacie – zmianę sytuacji życiowej.

Poniżej zamieszczamy dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów radców prawnych i aplikantów radcowskich – członków OIRP w Zielonej Górze, którzy udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym.

Wsparcie będzie również oferowane przez placówki działające w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. 

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tej formy pomocy, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania, bezpośrednio na podane numery telefonów