Close

Pomoc dla Ukrainy

Materiały pomocne w przedmiocie prawnego wsparcia obywateli Ukrainy – AKTUALIZACJA 05.03.2022r.

W niniejszym poście będzie zbiorczo publikować materiały pomocne w związku z sytuacja prawną obywateli Ukrainy na terenie Rzeczypospolitej.

1. Informacje prawne dla obywateli i obywatelek Ukrainy poszukujących
możliwości wjazdu i pobytu w Polsce – przygotowana przez Helsinską Fundację Praw Człowieka, Grupę Granica oraz Krajową Izbę Radców Prawnych – w języku polskim.

Stan prawny na 27.02.2022.

2. Broszura informacyjna w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy – przygotowana przez apl. radcowskich – Martę Ellerik, Adama Kempistego, Bartolomei Badałka, Dominikę Frankiewicz oraz Arkadiusza Gajosa z OIRP Gdańsk.

Stan prawny na 27.02.2022.

3. Informacje prawne dla obywateli i obywatelek Ukrainy poszukujących
możliwości wjazdu i pobytu w Polsce – przygotowana przez Helsinską Fundację Praw Człowieka, Grupę Granica oraz Krajową Izbę Radców Prawnych – w języku angielskim, ukraińskim, rosyjskim.

Stan prawny na 27.02.2022.

4. Broszura informacyjna z podstawowymi zagadnieniami dot. cudzoziemców z tłumaczeniem na język ukraińskiegoprzygotowana przez Mec. Michała Kleina.

5. Prezentacja ze szkolenia – organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych w dniu 1 marca 2022r.

6. Kompilacja dotycząca różnych aspektów sytuacji uchodźców z Ukrainy w świetle prawa polskiego – informacje przygotowane przez Wydział Prawny Urzędu Miasta Łodzi

7.  Dwujęzyczny (polsko-ukraiński) wzór umowy użyczenia lokalu – opracowany  przez członka OIRP w Łodzi, radcę prawnego dr.hab. Marcina Górskiego
Stan prawny na 2.03.2022.

8. Prezentacja ze szkolenia – organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych w dniu 4 marca 2022r.

Pliki do pobrania

Zbliżające się wydarzenia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status