Close

4 lutego 2022

EDUKACJA PRAWNA DLA NAJMŁODSZYCH

Zapraszamy wszystkich radców prawnych – członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze do udziału w akcji edukacyjnej Krajowej Izby Radców Prawnych mającej na celu popularyzację wiedzy o prawie wśród najmłodszych.

W ramach projektu, zaangażowani radcowie prawni przeprowadzają bezpłatne, bezpośrednie spotkania z przedszkolakami, których celem jest edukować prawnie  poprzez zabawę. Zajęcia dotyczyć mogą w szczególności stosowania prawa w codziennym życiu, poznawania zawodów prawniczych, rozwiązywania prostych problemów prawnych. Wszystko z wykorzystaniem dwóch wyjątkowych publikacji pt. „Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii” i „Od radców prawnych bajka ciekawa, o obowiązkach dziecka i prawach„, a także filmów edukacyjnych, przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Na obszarze funkcjonowania naszej Izby, do udziału w akcji zgłosiły się placówki m. in. ze Świdnicy, Wschowy, Olbrachtowa, Sieniawy Żarskiej, okolic Żar, Nowej Soli, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. W związku z sytuacją pandemiczną,w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników przedmiotowych spotkań, terminy poszczególnych zajęć będą determinowane aktualną sytuacją w kraju. Radcowie zgłaszający akces w akcji otrzymają częściowy zwrot kosztów dojazdu w przypadku zaangażowania się w zajęcia poza miejscem zamieszkania. W siedzibie Izby znajdują się mini togi dla najmłodszych, które można wypożyczyć i wykorzystać w ramach lekcji z najmłodszymi. 

Radców prawnych zainteresowanych udziałem w projekcie edukacyjnym prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. edukacji prawnej pod adresem mailowym: pyrzynska-czupryniak@kirp.pl

Z poważaniem,  

Przemysław Sztejna – Dziekan Rady OIRP w Zielona Górze

Koordynator ds. Edukacji Prawnej – Katarzyna Pyrzyńska-Czupryniak