Close

4 lutego 2022

EDUKACJA PRAWNA DLA NAJMŁODSZYCH

Zapraszamy wszystkich radców prawnych – członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze do udziału w akcji edukacyjnej Krajowej Izby Radców Prawnych mającej na celu popularyzację wiedzy o prawie wśród najmłodszych.

W ramach projektu, zaangażowani radcowie prawni przeprowadzają bezpłatne, bezpośrednie spotkania z przedszkolakami, których celem jest edukować prawnie  poprzez zabawę. Zajęcia dotyczyć mogą w szczególności stosowania prawa w codziennym życiu, poznawania zawodów prawniczych, rozwiązywania prostych problemów prawnych. Wszystko z wykorzystaniem dwóch wyjątkowych publikacji pt. „Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii” i „Od radców prawnych bajka ciekawa, o obowiązkach dziecka i prawach„, a także filmów edukacyjnych, przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Na obszarze funkcjonowania naszej Izby, do udziału w akcji zgłosiły się placówki m. in. ze Świdnicy, Wschowy, Olbrachtowa, Sieniawy Żarskiej, okolic Żar, Nowej Soli, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. W związku z sytuacją pandemiczną,w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników przedmiotowych spotkań, terminy poszczególnych zajęć będą determinowane aktualną sytuacją w kraju. Radcowie zgłaszający akces w akcji otrzymają częściowy zwrot kosztów dojazdu w przypadku zaangażowania się w zajęcia poza miejscem zamieszkania. W siedzibie Izby znajdują się mini togi dla najmłodszych, które można wypożyczyć i wykorzystać w ramach lekcji z najmłodszymi. 

Radców prawnych zainteresowanych udziałem w projekcie edukacyjnym prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. edukacji prawnej pod adresem mailowym: pyrzynska-czupryniak@kirp.pl

Z poważaniem,  

Przemysław Sztejna – Dziekan Rady OIRP w Zielona Górze

Koordynator ds. Edukacji Prawnej – Katarzyna Pyrzyńska-Czupryniak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status